• AK Partili Yavuz: “Atabay’a kan testi yapılmış mıdır?”

  AK Partili Metin Yavuz’dan CHP’li Akif Hamzaçebi’ye zor soru.. “Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, uğradığı saldırı sonrasında darp raporu almak için gittiği Didim Devlet Hastanesinin bahçesine geldikten sonra, kendisine kim tarafından ne söylemiş olabilir ki Devlet Hastanesi’nde tedavi olmaktan vazgeçen Atabay aracından inmeden Devlet Hastanesi’nden ayrılmış, sonrasında önce özel bir kliniğe sonra da Aydın ADÜ Hastanesine gitmeyi tercih etmiştir? Atabay’a gitmiş olduğu ADÜ Hastanesi'nde kan testi yapılmış mıdır? Yapıldıysa bu testin sonucu nedir?”

  00:12:11 | 2021-06-19

  http://yavuzlarmylife.com

  CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’nin partisinin Didim ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında kendisi ve eşi hakkında ortaya atmış olduğu iddiaların bazı haber kanallarında yer alması üzerine kamuoyuna açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, “Devleti temsil eden İlçe Kaymakamına ve görevi başındaki Emniyet Mensubuna ağıza alınmayacak küfürler sarf eden alkollü birinin, bizim zamanında uygulamış olduğumuz şirket Politikalarımıza vakıf olmadan siyaset adına yönlendirmeye girme çabası siyaseten kifayetsiz, seviyesiz bir yaklaşımdır” dedi.

  AK Parti Milletvekili Yavuz, CHP’li Akif Hamzaçebi’nin düzenlediği basın toplantısında son günlerde Didim’de yaşanan olaylara kendi ismini karıştırmasına sert tepki göstererek, “Hamzaçebi ile Türk Adalet önünce hesaplaşacağım” diye konuştu.

  Milletvekili Metin Yavuz’un kamuoyuna yaptığı açıklama şöyle:

  “Sayın Hamzaçebi’nin düzenlenen basın toplantısında, Didim’de bulunan Maril Resort Hotel’in açılışına neden katıldığıma ilişkin yöneltmiş olduğu soruya cevap vermek gerekirse;

  Maril Resort Hotel 30 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen açılış organizasyonu sonrasında Didim’de kapılarını tatilcilere açmıştır. Organizasyon öncesinde işletme sahipleri bizlere sunmuş oldukları açılış davetiyesi ile söz konusu organizasyonda misafir etmek istemişlerdir. Bizler de o tarihte gelen davete icabet ederek, otelin açılış programında yer aldık.

  Programlarımız uygun olduğu sürece ilimiz genelinde her türlü açılış veya organizasyonda hemşerilerimizin davetlerine icabet etmeye özen gösterdiğimiz kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir.

  Bunların yanında söz konusu otelin açılış programına bizim haricimizde ünlü bir spor kulübünün Başkanı, bunun yanı sıra ilimizden ve yurt genelinden birçok iş adamı, siyasiler bu açılış organizasyonunda yer almasına rağmen iktidar bir partinin Aydın Milletvekili olmam sebebiyle sadece şahsımın katılımı üzerinden niçin bu kadar rahatsızlık duyulduğunu anlamakta açıkçası zorluk çekmekteyiz.

  CHP’li Hamzaçebi’nin bir başka iddiası olan; bir dönem eşimin şirket ortağı olduğu MAYA İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Ltd. Şti.’nin hisselerinin Didim Maril Resort Hotel’in sahiplerine devredildiğine yönelik sorusuna cevaben;

  MAYA İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Ltd. Şti., bizim herhangi bir siyasi görevimiz olmadığı bir dönemde eşim ve Söke’li bir iş adamının eşi ile ortak olarak, inşaat sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur.

  Şirketin kuruluşu sonrasında Söke ilçemizin Bağarası mahallesinde yine şirketin almış olduğu 6 dönümlük bir taşınmaz üzerine toplu konut yapım işine başlanmış, kaba inşaatın tamamlanmasına yakın bir süreçte piyasaların durgunluğundan dolayı orada mağduriyet olmaması adına inşaat çalışmalarına ara verilmiş, şirket içi alınan karar doğrultusunda ortaklığın anlaşmalı olarak sonlandırılması ve şirket hisselerimizin bir başkasına devredilerek, Maya İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık Ltd. Şti’nin yeni ortağı veya ortaklarının projeye devam etmesi uygun görülmüştür.

  Bu çerçevede eşimin söz konusu şirkete ait olan hisseleri yapılan anlaşma ile Didim Maril Hotel işletmecilerine ait olan bir şirkete usule ve yasalara uygun bir şekilde devredilmiş olup bu durum ticari bir işlemdir.

  Söz konusu hisseleri satın alan şirket, Bağarası Mahallemizde yarım kalan projeyi hızlandırmış, mahallemize kazandırmak adına çalışmalarına ara vermeden devam ettirmektedir.

  Gerçekler bu kadar açıkken, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay sırf algıyı terse çevirmek adına sufleyi yanlış yapmıştır.

  Kişi kendinden bilir işi!

  Devleti temsil eden bir İlçe Kaymakamına ve görevi başındaki Emniyet Mensubuna ağıza alınmayacak küfürler sarf eden alkollü birinin, bizim zamanında uygulamış olduğumuz şirket Politikalarımıza vakıf olmadan siyaset adına böyle bir yönlendirmeye girme çabası siyaseten kifayetsiz, seviyesiz bir yaklaşımdır.

  Düzenlenen basın toplantısında Maya İnşaatın ortaklığının giderildiğine dair yayınlanan Ticaret Sicil İlanını işte belgesi diyerek gösterip “Gizli ortaklar!” iftirasını atarak eşim üzerinden yapılan bu saldırıda doğrudan algıyı tersine çevirmek adına yapılan bir eylemdir.

  İçişleri Bakanlığımız Mülkiye Müfettişleri tarafından Didim Belediyesinde yapılan incelemeler sonrasında raporlarda yer almıştır.

  Müfettiş raporlarında yer alan bu firmalardan Didim Zirai İlaç İnş. Ltd. Şti.’nin ortaklarından birinin siz olduğunuz yönünde Didim Kamuoyunda bir bilgi dolaşmaktadır.

  Siz bu şirket ortaklığınız olduğu yönünde dolaşan bilgiler için ne diyorsunuz?

  Bugün destek olduğunuz Ahmet Deniz Atabay’ın başkanlığını yaptığı Didim Belediyesine ait müfettiş raporlarında yer alan söz konusu firmalara doğrudan temin ile aktarmış olduğu kaynaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Sayın Hamzaçebi,

  Size son bir kaç soru;

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, uğradığı saldırı sonrasında darp raporu almak için gittiği Didim Devlet Hastanesinin bahçesine geldikten sonra, kendisine kim tarafından ne söylemiş olabilir ki devlet hastanesinde tedavi olmaktan vazgeçen Sn. Atabay aracından inmeden devlet hastanesinden ayrılmış, sonrasında önce özel bir kliniğe sonra da Aydın ADÜ Hastanesine gitmeyi tercih etmiştir?

  Atabay’a gitmiş olduğu ADÜ Hastanesi'nde kan testi yapılmış mıdır?

  Yapıldıysa bu testin sonucu nedir?

  Partisinin Eski Genel Başkanı Deniz Baykal gibi kendisinin de bir dönem kasetleri ortaya çıkan ve sonrasında bana komplo kuruldu diyerek videoda birlikte olduğu kadından şikâyetçi olan CHP’li Hamzaçebi’nin, Didim’de bir kadına karşı taciz ve tecavüz iddialarına adı karışan bir Belediye Başkanı'nı savunması ve sırf algıyı tersine çevirmek adına iftiralarla saldırılarda bulunması, aslında kendilerinin nasıl bir organik ilişki içerisinde olduklarının en açık göstergesidir.

  Geçtiğimiz gün Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yapılan menfur saldırıyı ilk kınayanlardan birisi olarak, aslında bu iddialara cevap vermeyi her ne kadar gereksiz buluyor olsam da kamuoyunun aydınlatılması konusunda gerçekleri paylaşmanın doğru olacağı düşüncesiyle, gerçekten uzak iddialar ile itibarıma yönelik bu saldırıyı esefle kınıyor, tüm dava ve tazminat hakları saklı kalmak üzere Hamzaçebi ile yüce Türk Adaleti önünde hesaplaşacağımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum.”