• Afyonkarahisar’da iz bıraktılar…

  Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Afyonkarahisar’da katıldığı 15. Zafer Festivali’ndeki gösterileri ile Afyonluları büyüledi.

  14:00:39 | 2016-09-03

  Afyonkarahisar Belediyesi’nin davetlisi olarak 15. Uluslararası Zafer Festivali’ne katılan Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi büyük beğeni topladı. Kahramanlık temalı oyun sahneleyen Söke Halk Oyunları ekibinin oyunu sırasında atılan havai fişekler gökyüzünü renk cümbüşüne çevirirken, muhteşem görüntüler ortaya çıktı.

  Davet edildiği ve katıldığı birçok festivalde iz bırakan Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Afyon’da bir kez daha göz doldurdu. Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi gibi Moldova, Bulgaristan, Makedonya ve Kırgızistan ülkelerinden davet edilen Halk Oyunları ekipleri de Festivalde yer aldı.

   Afyonkarahisar Belediyesi web sitesinde Söke Belediyesi’nin gösterisine övgüler yapılırken; “Unutulmaz gecede, Söke Halk Oyunları ekibinin kahramanlık temalı oyunu sırasında atılan havai fişek gösterisi festival coşkusunu bir kat daha arttırdı” ifadelerine yer verildi. Katılımcıların ayakta alkışladıkları gösteri Afyonluların hafızalarında yer etti.

  Afyonkarahisar Belediyesi Başkanı Burhanettin Çoban Halk Oyunları ekipleri ile bir araya gelirken, Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Sorumlusu Mustafa Avcıoğlu’na ve Söke Belediyesi’ne teşekkür etti.