• ADÜ, Dünya’nın en iyi üniversiteleri arasına girdi…

  Prof. Dr. Cavit Bircan ve ekibinin yönetimindeki Aydın Adnan Menderes Üniversitesi “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” arasında gösterildi.

  14:32:34 | 2017-01-26

  Son dönemlerde yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Adnan Menderes Üniversitesi hem yatırımları, hem öğrenci sayısı hem de uyguladığı programları ile dikkati çekerken kendisine yapılan tüm eleştirilere rağmen ADÜ Rektörü Cavit Bircan ekibi ile birlikte üniversitenin gelişimi için başarılı çalışmalar yapıyor.

  Rektör Bircan’ın başarılı yönetimi meyvelerini veriyor.

  Dünyanın en iyi üniversiteleri listesi güncellenerek yeniden yayınlandı.

  U.S News, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi uluslararası üniversiteler listesini 2017’de güncelleyerek yeniden yayınladı.

  Türkiye’den 23 üniversitenin kabul edildiği listede Adnan Menderes Üniversitesi Türkiye’nin en gözde üniversiteleri arasında Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yerini aldı.

  Son dönemde yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, geçtiğimiz eğitim öğretim yılında da Türkiye’nin en çok tercih edilen 8. Üniversitesi olmuştu. Bu eğitim yılında 15 bin öğrenciyi daha Aydın’a kazandıran ADÜ, yatırıma ve gelişmeye hız kesmeden devam ediyor.

  Türkiye’den listeye giren üniversiteler:

  Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Fırat Üniversitesi.